Герої АТО

Миколаївцям немає рівних в матах: перші результати шахового турніру

08.04.2013 10:04

Миколаїв,Херсон
За результатами першого ігрового дня матчу Херсон-Миколаїв команда кораблів забезпечила собі комфортний 18-очковий відрив від суперників, повідомили в Миколаївському обласному шаховому клубі, - пише Mukola.net.

На церемонії відкриття, яка пройшла в Миколаївському обласному шаховому клубі, президенти обласних шахових федерацій у своїх виступах були одностайні - раділи початку матчу, відзначали силу суперників і необхідність продовження традицій. Тільки в одному Олександр Мартинюк (Миколаїв) і Віталій Богданов (Херсон) не знайшли згоди - кожен готував перемогу своїй команді.

Головний суддя першого ігрового дня арбітр з Херсона Микола Кравченко оголосив регламент змагань і дав старт першому туру - "класика" по півтори години на партію без додавання. Але тільки почався тур, як з залу, в якому грають юнаки, прийшли погані для миколаївських уболівальників новини.

Кандидат у майстри Олександр Валькова на 2-ий юнацької дошці "позіхає" фігуру в партії з Алі Велієв. Правда, херсонець, мабуть, вирішив забрати слона "з усіма зручностями" і виграти темп допомогою нападу на ферзя чорних, але переглянув контрнападеніе, в результаті чого матеріальне рівновагу в цій партії збереглося. Відносно швидко програла Іванна Федюк на 3-й жіночій дошці. За нею Пен Лі Лі та чемпіон міста Андрій Пунін. Перші очки за Миколаїв набрала Меланія Саркісян, звівши партію внічию у важкому ендшпілі без пішака.

До цього моменту Миколаїв програвав 6,5 на пів очка, і здавалося, що "класику" ми програємо. Ближче до цейтноту починають закінчуватися партії у чоловіків. Перемагають миколаївські майстри Шепотило, А. Бортник, Даниленко і Рахмангулов. Рахунок поступово порівнюється. Перемоги чергуються з поразками. Також виграють наші чемпіони області до 10 років Єгор Соколов і Уляна Колосай.

У Миколаєва перемогли десятка чоловічих дощок 6,5:3,5 і юнаки з рахунком 3:2. Решта мікро-матчі закінчилися внічию 2,2:2,5. Підсумок "класики" - 13:17 на користь грали чорними миколаївців.

О 15.00 матч продовжився. Партії зі швидких шахів з контролем часу по 25 хвилин без додавання принесли такі результати. Чоловіча десятка Миколаєва виграла ще більш впевнено - 7,5:2,5. Жіночі дошки переграли Херсон з рахунком 4:1 (програла тільки К. Абрамчук). Херсонські ветерани та дівчата домоглися мінімальних перемог - 3:2, юнаки зіграли внічию. Отже, "рапід" закінчився з результатом 12:18 на користь Миколаєва.

О 16.00 належало зіграти бліц (по 5 хвилин кожному без додавання). І тут треба почати з дівочих дощок. Миколаївські второразрядніци (крім однорогі і Пен Лі Лі - 1 розряд) учинили формений розгром перворазрядніцам з Херсона - 4,5:0,5. Перемогли також чоловіки (6,5:3,5), жінки (3:2) і юнаки (3,5:1,5). Лише тільки херсонські ветерани, очолювані майстром спорту Валерієм Тельманом, знову обіграли своїх опонентів (3,5:1,5). Бліц завершився на користь Миколаєва 11:19.

Результат першого ігрового дня - 54:36, попереду Миколаїв. Чи зможе Херсон в рідних стінах відіграти згаяне, дізнаємося 7 квітня.

Переглядів: 1201 Коментарів: 0